Dydaktyka » Kierunki studiów » Administracja /studia I stopnia/
Administracja
studia pierwszego stopnia /stacjonarne i niestacjonarne/
Prowadzone zarówno w systemie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym studia licencjackie (I stopnia) na kierunku Administracja zapewniają wszechstronne przygotowanie do podjęcia pracy w charakterze urzędnika w organach administracji rządowej, samorządowej, a także w podmiotach prowadzących działalność gospodarczą.
Program studiów w pełni umożliwia zdobycie i ugruntowanie podstawowej wiedzy w obszarze nauk społecznych, a w szczególności w dziedzinach nauk prawnych i ekonomicznych. Student nabywa wiedzę o systemie prawnym obowiązującym w Rzeczypospolitej Polskiej, poznaje podstawowe reguły stosowania prawa, zwłaszcza w zakresie działania administracji. Tok studiów obejmuje dwie grupy przedmiotów. Pierwsza grupa przedmiotów to wiedza z zakresu podstawowych gałęzi prawa, takich jak: prawo konstytucyjne, prawo administracyjne, prawo finansowe, prawo cywilne, prawo pracy, czy prawo karne, prawo międzynarodowe oraz prawo europejskie. Druga grupa to przedmioty ekonomiczne, które obejmują: teorie gospodarki rynkowej oraz teorie organizacji i zarządzania.
Wymogiem ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku Administracja jest uzyskanie przez studenta zaliczeń wszystkich przedmiotów i praktyk przewidzianych w planie studiów, złożenie wszystkich egzaminów przewidzianych w planie studiów oraz złożenie pracy dyplomowej i zdanie egzaminu dyplomowego.Studia na kierunku Administracja I stopnia kończą się uzyskaniem tytułu licencjata. Ukończenie studiów licencjackich umożliwia ubieganie się o przyjęcie na studia II stopnia (magisterskie) oraz studia podyplomowe.
Studia trwają 3 lata (6 semestrów), w trakcie których Student ma obowiązek uzyskać 180 pkt ECTS.